Można odnieść wrażenie, że przez nadmiar skóry, który tworzy się zarówno nad powieką górną jak i pod powieką dolną, twarz wygląda starzej, a my na zmęczonych. Opadające powieki to jednak nie tylko problem estetyczny – często zdarza się, że ta luźna skóra ogranicza widzenie, co powoduje z kolei ogromny dyskomfort.
Jeśli mamy dość takiego stanu rzeczy, warto dowiedzieć się więcej o zabiegu korekty powiek.
Opis zabiegu
Operacja przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym.
Plastyka powiek górnych polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru luźnej skóry, ale również zredukowaniu mięśnia okrężnego oka oraz okołogałkowego tłuszczu.
Bardziej skomplikowanym zabiegiem jest korekta powiek dolnych. Wymaga ona znieczulenia dożylnego. Są to operacje o dłuższym okresie rekonwalescencji i wymagają więcej cierpliwości w oczekiwaniu pełnego efektu. Ten zabieg obejmuje głębsze tkanki i określany jest jako „lifting środkowy”. Szczególnie tzw. „worki pod oczami” wymagają tego typu plastyki. Cięcie przebiega w fałdzie powiekowym w przypadku korekty powiek górnych lub bezpośrednio pod linią rzęs podczas zabiegu korekty powiek dolnych. W obu przypadkach blizny po kilku tygodniach stają się niewidoczne.